دکوراسیون فرش در منزل

اصول و روش پهن کردن فرش

عکس پیش فرض

فرش و قالی، در دکوراسیون خانه ما ایرانی ها، جایگاه خاصی دارد. اما انتخاب فرش مناسب فقط به انتخاب رنگ و انتخاب طرح فرش محدود نمی شود. باید بدانید فرشی را که می خرید، کجا و چگونه پهن کنید.

یکی از قوانین متداول استفاده از فرش و قالی این است که به قدری بزرگ باشد تا زیر پایه های مبل، صندلی یا کاناپه قرار بگیرد. یعنی اینکه مبل را روی فرش بگذاریم. مثلا پایه های جلویی مبل بر روی فرش قرار بگیرند و پایه های عقبی مبل بر روی زمین، اما این قانون همیشه هم جواب نمی دهد و باید روش های مختلف را امتحان کرد.

قانون پهن کردن فرش در خانه و محل قرار گیری آن ها در منزل، مبحث مهمی در چیدمان و دکوراسیون داخلی خانه می باشد و در خوب و مدرن نشان دادن خانه ی شما تاثیر بسزایی دارد. در انتخاب مدل و محل قرار گیری فرش باید به نکاتی توجه نمایید که به بهترین شکل ممکن طراحی داخلی منزل را نشان دهد:

اول از همه این که شما وقتی مبل ها را در اتاق میچینید باید توجه داشته باشید که این مبل ها حتما پایه های جلوییشان روی فرش باشد و پایه های عقبی آن ها روی زمین باشد.

ولی اگر در دکوراسیون منزلتان از قالیچه های کوچک استفاده می کنید نباید هیچ کدام از پایه های مبل روی قالی قرار بگیرد با این ترفند قالیچه ی شما بیشتر خودش را نشان می دهد. سعی کنید وقتی میخواهید فرش برای اتاق خود بخرید از لحاظ ابعاد فرش طوری آن را انتخاب نمایید که از طرفین ۴۰ الی ۵۰ سانتی متر از مبلمان شما فاصله داشته باشد.

این کار منزل و اتاق شما را لوکس تر و زیبا تر نشان می دهد. شما از این قانون در اتاق های کوچک هم میتوانید استفاده کنید به این صورت که فاصله باقی مانده از هر طرف تا دیوار را ۲۰ سانتی متر در نظر بگیرید.

اگر از سقف کناف استفاده میکنید با توجه به رنگ اتاق و نوع کناف ها شما باید از فرش هایی استفاده کنید که هارمونی رنگ اتاق و فضای نشیمن یا حتی محل کار شما نیز حفظ شود و فضای دلنشینی برای دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی شما ایجاد کند.

شاید شما فضایی برای فرش کردن داشته باشید که محیط آن استاندارد نباشد (مربع، مستطیل و … نباشد) و دارای شکستگی، برآمدگی، خمیدگی و یا دارای ستون باشد و یا اینکه از چند محیط کنار هم تشکیل شده باشد، فرش کردن این نوع محیط ها از دغدغه بسیاری از خانواده ها هست، اما نگران نباشید راه حل این مشکل استفاده از فرش سفارشی ست، شما می توانید دقیقا فرش را به شکل محیط خود سفارش دهید و در این نوع فرش ها هیچ گونه محدودیتی از لحاظ شکل و اندازه وجود ندارد و فرش به صورت یکپارچه و یک دست در محل شما نصب می گردد.

اطلاعات بیشتر: فرش سفارشی – بافت فرش به شکل محیط شما

وقتی قالی و فرش به اندازه کافی بزرگ است و می توان همه مبل و صندلی ها را روی آن قرار داد، نیازی نیست دو پایه عقب روی زمین و دو پایه جلویی مبل روی فرش باشد؛ هر چهار پایه را می توان روی فرش قرار داد.

برای اینکه فضای اتاق یا پذیرایی، مدرن تر و شیک تر به نظر بیایند، باید بین دیوار و فرش فاصله باشد به طوریکه فرش حداقل چند سانتی متر کوچک تر از متراژ اتاق باشد تا کمی از زمین و کفپوش دیده شود.

با اینکه موارد ذکر شده در بالا بسیار کاربردی و عالی هستند، اما گاهی بد نیست همه آنها را نادیده بگیرید و کار خودتان را بکنید. برخی از قالی ها قاعده‌ بردار نیستند، هر طوری که در نظر خودتان بهتر است آنها را پهن کنید.

با نظر دادن به این صفحه ما را در جهت بهتر دیده شدن کمک کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.