خرید مطمئن فرش, راهنمای خرید فرش

سایز و ابعاد استاندارد فرش ماشینی

عکس پیش فرض

همانطور که مشخص است فرش های ماشینی کاشان در سایز بندی های مختلفی برای خانه های مختلف به بازار عرضه شده است و ما در این مقاله برای شما قصد داریم تا ابعاد فرش ماشینی موجود در بازار را به صورت تخصصی در انواع مختلفی که دارد به همراه قیمت مورد بررسی قرار دهیم.

در این مقاله به صورت تخصصی به ابعاد مختلف فرش های ماشینی و همچنین تاثر اندازه فرش در قیمت آن اشاره شده است تا با آگاهی خرید خود را انجام دهید.

ابتدا باید عنوان کنم که سلیز و اندازه و ابعاد فرش 9 متری 2.5× 3.5 می باشد، برخی از مشتریان به اشتباه فکر می کنند که اندازه فرش نه متری 3×3 هست که تصور غلطی ست و در اصل مساحت فرش 9 متری ۸.۷۵ متر مربع می باشد. همچنین ابعاد فرش 4 متری یا قالیچه 4 متری 1.5×2.25 می باشد.

همانطور که مشخص می باشد ابعاد فرش ماشینی استاندارد کاشان در سایز بندی های 6 ، 9 و 12 متری می باشد که البته این سایزبندی ها تشکیل شده در ضرب دو ابعاد می باشد ، به طور مثال فرش 6 متری گفته شده حاصله از ابعاد 2 در 3 می باشد.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۳۸۵۷۵۸۹۶ (نفیسی) تماس بگیرد و یا در واتس آپ و تلگرام پیام بگذارید. آی دی تلگرام @nafisi_mehdi 

ناگفته نماند که ابعاد فرش ماشینی کاشان به صورت پادری نیز می باشد که در سایزبندی های 50 در 70 و 70 در 100 نیز عرضه شده می باشد. ابعاد فرش کناره ماشینی نیز در سایزهای 1×1.5 و 1×2 و 1×3 و 1×4 بافت می شود.

انواع اندازه و ابعاد فرش ماشینی

انواع اندازه و ابعاد فرش ماشینی

انواع اندازه و ابعاد فرش ماشینی

سایز و ابعاد استاندارد فرش ماشینی که بیشتر هم مورد استفاده قرار می گیرد و در یکتا فرش هم عرضه می شود به شرح زیر می باشد:

 • ابعاد فرش ماشینی 6 متری : ۲‎×۳
 • ابعاد فرش ماشینی 9 متری : ۲.۵‎×۳.۵
 • ابعاد فرش ماشینی 12 متری : ۳‎×۴
 • ابعاد فرش ماشینی 4 متری یا قالیچه 3 متری  : ۱.۵‎×۲.۲۵
 • ابعاد فرش های گرد با قطر 1 متر , 1.5 متر ، 2 متر و 3 متر
 • ابعاد فرش بیضی در سایزهای 1×1.5 و 1.5×2.25 و 2×3 بافت می شود.
 • ابعاد قالیچه‌های بسیار کوچک به نام پا تختی یا پادری : 40‎×60 , 50‎×80 , 60‎×100 سانتی متر
 • برخی ابعاد بزرگتر فرش ماشینی نیز وجود دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم

 جدیدترین و پرفروش ترین فرش ماشینی را می توانید از اینجا مشاهده کنید.

لازم به ذکر است همانطور که می دانید و شاید هم دیده باشید ممکن است فرش در برخی اندازه‌های دیگر نیز تولید و عرضه شود که متداول نیست و در نقشه‌ها و تعداد بسیار کم قابل ارائه می باشد.

ابعاد بزرگتر هم نیز وجود دارد مانند ابعاد فرش 15 متر ، ابعاد فرش 18 متر و ابعاد فرش 20 متر و ابعاد فرش 24 متری که ابعاد آن در زیر آمده است:

 • ابعاد فرش ماشینی 24 متری : 6×4
 • ابعاد فرش ماشینی 20 متری: 4×5
 • ابعاد فرش ماشینی 18 متری : 5×3.5
 • ابعاد فرش ماشینی 15 متری : 5×3

لازم به ذکر می باشد که اندازه فرش 18 متری مساحتی برابر با 17.5 متر مربع را شامل می شود.

ابعاد فرش گرد و بیضی

ابعاد فرش گرد و بیضی

همچنین باید گفت که محصولات فرش کاشان شامل فرش های گرد نیز می باشد که ابعاد فرش ماشینی گرد بر اساس شعاع آن تعیین می گردد به طور مثال یک فرش گرد می تواند 2 در 2 باشد که حاصل ضرب دو عدد یکسان می باشد ، در صورتی که یکی از این اعداد بزرگتر باشد فرش مورد نظر ما بیضی خواهد بود ، به طور مثال فرش 2 در 3 یک فرش بیضی می باشد که اندازه و سایز فرش بیضی ابعاد فرش استاندارد 6 متری و کمتر از آن را دارد.

نمونه دیگری که می توان بیان کرد ابعاد فرش ماشینی 9 متری است که در سایزبندی 3.5 در 2.5 به بافت رسیده است و شما می توانید این فرش را در این ابعاد خریداری کنید.

در ادامه ابعاد فرش ماشینی باید گفت ، توجه داشته باشید که ابعاد گفته شده سایز فرش به صورت استاندارد می باشد و در صورتی که بخواهید می توانید یک فرش مربعی را نیز برای خانه خود به صورت سفارش درخواست بافت فرش آن را بدهید ، به طور مثال برای اندازه فرش 9 متری شما میتوانید برای منزل خود ابعاد 3 در 3 را نیز درخواست کنید.

یکی از عوامل موثر در انتخاب فرش ماشینی ، سایز و ابعاد فرش می باشد.

ابعاد فرش ماشینی با سایز دلخواه

ابعاد فرش ماشینی با سایز دلخواه

ابعاد فرش ماشینی با سایز دلخواه

توجه داشته باشید که ابعاد فرش ماشینی برای سایز دلخواه به صورت های مختلفی می باشد ، به طور مثال ابعاد سفارشی دلخواه می تواند به صورت ناقواره باشد که ابعاد ناقواره برای خانه هایی می باشد که دارای یک اسلوب استاندارد نبود و برای پهن کردن فرش در این خانه ها نیازمند یک فرش ناقواره خواهیم بود.

جهت دیدن تصاویر و اطلاعات بیشتر در مورد فرش های سفارشی اینجا کلیک کنید.

یک نوع دیگر از فرش ماشینی سفارشی  سایز دلخواه آن می باشد و در این محصولات اینگونه است که شما دارای یک خانه بسیار بزرگ و یا کوچک هستید و میخواهید بر اساس این سایز فرش برای شما بافته بشود از سایز های بزرگ برای ابعاد فرش ماشینی کاشان می توان به فرش های 20 متری به بالا اشاره داشت.

از دیگر فرش های سفارشی نیز به فرش ابعاد بزرگ می توان اشاره داشت که بیشتر برای خانه هایی که حال قصر دارند و یا برای مساجد و حسینیه ها استفاده میشود ، این فرش ها دارای ابعاد بسیار بزرگی می باشند و برای تخمین ابعاد این فضا ها و بافت این فرش ها نیازمند به کارشناس کارخانه یکتا فرش خواهد بود.

توجه داشته باشد که ابعاد فرش ماشینی کاشان همانطور که مشخص است قابلیت سفارش بافی را دارا می باشد و این شمایید که می توانید مشخص کنید ابعاد فرش شما باید چه مقداری باشد.

تاثیر ابعاد فرش ماشینی در قیمت

تاثیر ابعاد فرش ماشینی در قیمت

تاثیر ابعاد فرش ماشینی در قیمت آن چقدر است !

همانطور که مشخص می باشد در یکی از تاثیر گذارترین موارد در قیمت فرش ماشینی ابعاد فرش می باشد که هر چقدر ابعاد فرش بالاتر برود قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت.

در ادامه ابعاد فرش ماشینی  باید بیان داشت ، درباره فرش های ماشینی که به صورت سفارشی بافته میشود و دارای ابعاد دلخواه نیز می باشد ما برای شما یک هزینه طراحی نیز اضافه خواهیم کرد ، زیرا که این فرش برای این سایزبندی مورد نظر شما طراحی نشده است و در صورتی که طراحی قبل را بخواهیم استفاده کنیم بافت فرش زیبا نخواهد بود.

به همین دلیل برای فرش های سفارش یک طراحی اختصاصی نیز صورت میگیرد و هزینه آن بر روی فاکتور ابعاد فرش ماشینی شما قرار داده خواهد شد.

همچنین برای فرش های ابعاد بزرگ که فرش ها به یک دیگر متصل میشود یک هزینه مونتاژ نیز قرار داده شده است که شما می توانید این هزینه را بعد از کارشناسی محیط و ابعاد فرش ماشینی به کار رفته شده از کارشناسان بخواهید.

توجه داشته باشید که قیمت فرش ماشینی یکتا فرش در ابعاد فرش مختلف بسیار مناسب می باشد و قیمت های قرار داده شده به صورت مناسب و تخفیفی است.

فرش های ارائه شده در یکتا فرش با ابعاد استاندارد و قیمت های متفاوت عرضه شده است که با توجه شانه، تراکم تعداد رنگ و … قیمت های متفاوتی را شامل می شود. محصولات یکتا فرش تا 30% تخفیف عرضه می شوند و دارای ضمانت نامه 5 تا 10 ساله می باشد و شما می توانید به صورت مستقیم از کارخانه خرید کنید. جهت اطلاع از قیمت های انواع فرش بر روی لینک های زیر کلیک کنید:

هر چه سایز فرش بالاتر باشد قیمت فرش هم به نسبت آن بیشتر می شود.

انواع ابعاد فرش

انواع ابعاد فرش

ابعاد فرش ماشینی فانتزی چگونه است !

همانطور که مشخص است ، به صورت معمول محصولات فرش فانتزی در سایزهای بزرگ که در ابعاد فرش 9 متر و یا 12 متری می باشد خریداری نمی شود و به همین دلیل یکتا فرش برای این محصولات که بیشتر برای اتاق خواب و یا جلوی مبل ها استفاده میشود سایزبندی های خاصی را به کار برده است.

در ادامه ابعاد فرش ماشینی  باید بگوییم که ، بیشترین فروش فرش های ماشینی فانتزی در ابعاد 6 و 4 متری آن می باشد که علت این موضوع مناسب بودن این سایزبندی ها برای دکوراسیون خانه های ایرانی می باشد و دیگر سایزبندی های ابعاد فرش فانتزی هم به صورت زیر می باشد :

این فرش ها در سایز بندی های 80 در 50 ، 1 در 1.5 ، 1.5 در 2.5 ، 2 در 3 روانه بازار شده است ، پس در صورتی که شما به دنبال یک فرش شیک با سایز کوچک هستید می توانید از فرش های فانتزی یکتا فرش که ابعاد فرش های فانتزی کوچک نیز می باشد دیدن کنید.

توجه داشته باشید که محصولات فرش فانتزی یکتا فرش شامل انواع محصولات فرش های جدید مدرن شامل شگی ، شنل ، گلیم ، گبه ، ترک ، شنل ، جاجیم می باشد و شما می توانید با توجه به سلیقه ای که دارید اقدام به انتخاب یکی از این فرش ها نمایید.

از فرش هایی که دارای سایزبندی مناسب برای اتاق خواب ، پذیرایی و حتی آشپزخانه شما می باشد می توان به فرش سه بعدی اشاره داشت که طرح های به کار رفته شده بر روی این فرش به صورت عمق دار بوده و انتخاب یک طرح مناسب از محصولات فرش سه بعدی کاشان می تواند دکوراسیون خانه شما را از آنچه که می باشد بسیار زیباتر کند ، همچنین فرش های سه بعدی یکتا فرش دارای قیمتی بسیار مناسب و دارای ابعاد فرش مختلفی نیز می باشند ، پس حتما از فرش های سه بعدی نیز دیدن کنید.

1/5 - (1 امتیاز)

4 دیدگاه در “سایز و ابعاد استاندارد فرش ماشینی

 1. نصرتی گفت:

  فرش نه متری دو عدد

 2. ناشناس گفت:

  سلام وعلیکم ببخشیداگرمن بخوام فرش دوشصت دردوهشتادسفارش بدم طرحش که زشت نمیشه وهمون طرحی که میخوام درمیاد

  1. سلام وقتتون بخیر
   با سایز درخواستی تون بازطراحی و بافت میشه

 3. ناشناس گفت:

  سلام من فرش به ابعاد۲/۴0در۵/۵0نیازدارم آیاامکان سفارش هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.