اخبار یکتا فرش, فرش خاص, فرش سفارشی, فرش یکپارچه

فرش یکپارچه – بافت فرش بزرگ پارچه و Wall to wall

عکس پیش فرض

فرش یکپارچه یا فرش قواره‌بزرگ فرش های سفارشی خاص به فرشهایی گفته می شود که در ابعاد بزرگ و با نقشه ای مطابق با شکل دکوراسیون بافته و نصب می‌شود.

این دسته از فرش‌ها غالباً بر اساس فرم معماری سقف و اطراف ساختمان طراحی می‌شوند. فرش یکپارچه غالباً در مساجد بزرگ و لابی هتل‌ها و سالن‌های مجلل پذیرایی و هر مکان خاص و مورد توجه دیگری، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طراحی فرش یکپارچه نیازمند حضور طراح نقشه و اندازه‌گیری در محل می‌باشد. نصب فرش نیز کار بسیار ظریفی است و توسط نصاب‌های خبره‌ گروه ما انجام می گیرد چون کوچکترین خطا هنگام برش در قسمت ستون‌ها و گوشه‌ها موجب خسارت سنگین می‌گردد.

در پایان همین مطلب می توانید انواع پروژه های کارشده را مشاهده نمایید.

فرش یکپارچه بزرگ برای مساجد

فرش یکپارچه بزرگ برای مساجد

خرید فرش یکپارچه wall to wall و فرش سایز بزرگ

فرش یکپارچه وال تو وال در حقیقت فرش هایی هستند که به صورت شخصی و سفارشی بافته می شوند. و از جمله فرش های سفارشی بسیار زیبا و مدرن می باشد که توانسته توجه افراد را جلب کند.

فرش یکپارچه همان طور که از نام آن مشخص است، به فرشی گفته می شود که کل فضای یک محیط را با وجود تمام گوشه ها و باریک و پهن شدن فضا، در بر بگیرد و یک تکه همه محیط را فرش می کند.

در واقع هیچ یک از فرش های سفارشی از جمله فرش یکپارچه در فروشگاه ها وجود ندارند و هر شخص با توجه به فضای خانگی یا محل کار خود، سفارشی در جهت بافت یک فرش سفارشی یکپارچه می نماید.


جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 09138504072 و 09138575896 تماس بگیرید یا در واتس آپ و تلگرام پیام بدید.


طبیعی است که ابعاد منازل و محیط های کاری هر شخص متفاوت از هم می باشند و امکان وجود یک الگو برای تمام فضاها وجود ندارد.

پس از ثبت سفارش، متخصصین و کادر مجرب یکتا فرش در محل حضور پیدا می کنند و پس از انجام اندازه گیری دقیق و بررسی فضای خانه، اقدام به شروع تولید فرش طبق محیط و نقشه شما می نمایند.

البته لازم به ذکر است با اینکه در منازل شخصی هم از فرش یکپارچه و فرش یکپارچه استفاده می شود بیشترین استفاده از فرش یکپارچه در مکان های عمومی و خاص مثل هتل ها و کاخ های مجلل و لوکس، سالن های سخنرانی و آمفی تئاتر، سینماها، ورودی سالن های پذیرایی و مکان های عمومی و مهم رواج بیشتری دارد.

فرش حسینیه یکپارچه سایز بزرگ

فرش حسینیه یکپارچه سایز بزرگ

فرش وال تو وال wall to wall یکپارچه در کجا ها استفاده می شود

فرش های بزرگ یا یکپارچه در مساجد، تکیه ها، حسینیه ها، نمازخانه ها، امام زاده ها، هتل ها، سالن های پذیرایی، سالن ها کنفرانس، منازل مسکونی، شرکت های بین المللی، موزه ها، اماکن تاریخی مورد استفاده قرار می گیرد.

شما بدون محدودیت و با مفروش نمودن یکدست و یکپارچه محل خود با هر شکل و پلانی، جذابیت و زیبایی دوچندانی به محیط مورد نظر خود می بخشید. و همچنین برای مفروش نمودن مصلی، مساجد و نمازخانه ها از فرش سجاده ای محرابی نیز استفاده می شود.

تقریبا برای همه ما پیش آمده است، که با فرش نمودن محل و محیط مورد نظرمان به مشکل روبرو می شویم که ابعاد و اندازه استاندارد فرش شش متری ، نه متری و دوازده متری یا انواع قالیچه در آن جای نمی گیرد،

و مقداری از فضا یا خالی می ماند و یا قسمتی، فرش اضافه هست و مجبور می شویم یا آن قسمت را برش بزنیم و یا فرش اضافه را همینجور رها کنیم.

برخی محیطها به گونه ایست که به هیچ شکلی نمی توان آن را با کنار هم قرار دادن چند فرش پر کرد و محیط را کامل پوشاند که دلیل آن می تواند شکل محیط مورد نظر یا اندازه نا متعارف آن و یا هردوی این موارد باشد.

در چنین مواردی استفاده از فرش های یکپارچه و یکدست در هر اندازه و شکلی به صورت سفارشی محیط شما را یکدست و زیبایی آن را دوچندان می کند.

فرش های ماشینی بزرگ پارچه و بدون دوخت ، به شما کمک می کند که تمامی نقاط محیط مورد نظر را به صورت یکسان و یکدست و با یک طرح و نقش فرش نمایید.

نخ های به کار رفته در بافت فرش یکپارچه و انواع آن، بسیار باکیفیت هستند و درجه کیفی بالایی دارند.

در حقیقت در تولید هر نوع فرش یکپارچه از همان نخ های باکیفیتی که در بافت فرش های معمول مورد استفاده قرار می گیرند، استفاده می شود.

فرش مسجد سجاده ای یکپارچه

فرش مسجد سجاده ای یکپارچه

شستشوی فرش های یکپارچه به چه روش انجام می شود؟

جهت شستشو، لازم نیست که فرش ها را از محل جدا نموده و به قالیشویی تحویل دهید، گروه ما با داشتن بروزترین دستگاههای شستشوی فرش، در محل شما و بدون نیاز به جابجایی فرش و با بهترین کیفیت و هزینه ای بسیار مناسب شستشوی فرش شما را انجام میدهند.

چگونه می توانم فرشی با طرح و نقشه متناسب با دکوراسیون منزل خود داشته باشم؟

تمام تلاش گروه تخصصی ما بر انطباق طرح و نقش دکوراسیون، شکل پلان و ابعاد محل شما با طرح و رنگ فرش را دارد. گروه تخصصی ما در محل حاضر شده و پس از بررسی محل، متناسب با دکوراسیون و سلیقه شما، فرش را طراحی و تولید می نماییم.

برای تولید فرش یکپارچه هیچ محدودیت و معذوریتی وجود ندارد و با هر میزان عرض و پهنایی امکان بافت وجود دارد.

نحوه ی بافت فرش یک تیکه یکپارچه به این صورت است که تکه های هر قسمت جداگانه بافته می شوند و در نهایت به هم متصل می شوند.

این تکه ها در نهایت دقت و ظرافت توسط ماشین آلات پیشرفته و مدرن بافته می شوند و زینت بخش محل مورد نظر می شوند.

نحوه فرش نمودن پک پارچه مکانی که دارای ستون، برآمدگی، خمیدگی و …  می باشد به چه صورت است؟

در طراحی يكپارچه نقشه فرشی که جهت يك سالن پذيراِیی ، مسكونی يا حتی شبستان مسجد ، با وجود ستون ، فرورفتگی و برآمدگيهای موجود در آن محل استفاده می شود، قسمتهای مذكور به طرز زيبا و حرفه ای در طرح اوليه پيش بينی شده

و پس از بافت ، بدون بروز هرگونه خطا و لطمه ای به فرش ، همگی در جای خود قرار گرفته و به گونه ای ماهرانه توسط رفوگران چيره دست اين گروه ، به يكديگر متصل خواهند شد.

اين در حالی است كه پس از اتمام مراحل دوخت و نصب فرش ، هيچگونه اثر محسوسی از محل دوخت و اتصال قطعات فرش بزرگ پارچه بر جای نخواهد ماند و استحكام اين محلها جهت هرگونه جابجايی و شستشو موضعی ، از سوی اين گروه به صورت دائمی ضمانت می گردد.

انواع فرش بزرگ پارچه از نظر ابعاد به فرش های معمول شبیه نیستند. فرش های معمول که در بازار به وفور وجود دارند، به صورت مستطیل، مربع و به طور کلی به صورت متقارن هستند.

اما فرش سفارشی یکپارچه به هر شکلی ممکن است باشند تا بتوانند فضای مورد نظر را فرش پوش کنند.

در ضمن از آن جا که این نوع فرش ها در مکان های عمومی و لوکس مورد استفاده قرار می گیرد، و ممکن است با حرکت زیاد بر روی آن حرکت کند، هنگام نصب فرش، از فوم استفاده می شود که مانع از حرکت کردن آن شود.

این فوم اجازه ی حرکت کردن فرش بزرگ پارچه را نخواهد داد و در حقیقت فرش شما اغلب به صورت ثابت بر روی مکان های مورد نظر باقی می مانند.

خود شما هم حتما دیده اید که در هتل ها، رستوران ها و مکان های عمومی که از فرش یکپارچه استفاده شده است، برای تمیز کردن و نظافت کردن آن، از جارو های مخصوصی استفاده می شود و به هیچ وجه امکان جابجایی آن وجود ندارد.

البته طبیعی است که جابجایی فرش یکپارچه انجام نشود زیرا از آن جا که فضای زیادی را فرش می کند، وزن زیادی دارد و امکان جابجایی آن بسیار سخت است.

پس آن را بر روی محل مورد نظر ثابت نگه می دارند و نظافت آن را از طریق جاروها و ماشین آلات مخصوص انجام می دهند.


جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 09138504072 و 09138575896 تماس بگیرید یا در واتس آپ و تلگرام پیام بدید.


فرش نمازخانه سایز بزرگ یکپارچه

فرش نمازخانه سایز بزرگ یکپارچه

سجاده فرش یکپارچه و فرش سجاده ای یکپارچه

استفاده از فرش یکپارچه و یکدست در مساجد و حسینیه ها رواج زیادی دارد. از جمله آن ، فرش بزرگ و یکدست هست که تمام محیط مسجد را پوشش می دهد که نقشه آن سجاده ای هست اما به صورت رولی نیست و یدکدسته، فرش سجاده ای یکپارچه می گویند.

فرش سجاده ای یکپارچه سبب ایجاد نظم و هماهنگی در مساجد می شود و در حقیقت سبب یکسان شدن سجاده ها و یک رنگی فضای مساجد و نمازخانه ها می شود.

مدیران و مسئولان مدارس هم می توانند از سجاده فرش یکپارچه سجاده ای ، برای فرش کردن نمازخانه مدارس و موسسات استفاده کنند.

این امر سبب سریع تر شدن روند آمادگی افراد برای اقامه ی نماز می شود. زیرا پیش از این که فرش یکپارچه سجاده ای برای مساجد تولید شوند، زمان زیادی برای پهن کردن سجاده ها به صورت تکی تکی صرف می شد.

اما امروزه نوعی فرش سفارشی یکپارچه به نام فرش سجاده ای یکپارجه وجود دارند که افراد هنگام ورود به مساجد و نمازخانه ها، فقط نیاز به یک مهر دارند تا برای اقامه ی نماز جماعت به صورت کامل آماده شوند.

برای تهیه هر نوع فرش سفارشی یکپارچه علاوه بر مراجعه حضوری، می توانید به سایت یکتا فرش مراجعه کنید و هم نمونه فرش های متعددی را مشاهده کنید و هم اقدام به خرید فرش مورد نظر خود نمایید.

قیمت فرش قواره بزرگ یکپارچه

فرش یکپارچه از آن جا که ابعاد بزرگ تری نسبت به فرش های معمول دارند، قیمت بالاتری دارند.

در بافت این نوع فرش ها نیاز به نخ تار و پود بیشتری می باشد و همین باعث بالا رفتن قیمت فرش یکپارچه wall to wall می شود.

انواع فرش بزرگ پارچه در کیفیت های بسیار عالی بافته می شوند و طبیعی است هر چه کیفیت یک فرش بالاتر باشد، قیمت بالاتری هم دارد و هزینه ی بالاتری برای آن باید پرداخته شود.

روند بافت فرش یکپارچه نسبت به دیگر فرش ها طولانی تر و مشکل تر است و همچنین نیاز به دقت و ظرافت زیادی دارند.

برای تهیه یک فرش یکپارچه وال تو وال ، قسمت های مختلف جداگانه باید بافته شوند و سپس با نظم و به صورت دقیق به هم متصل شوند.

اگر در تنظیم قسمت های مختلف این فرش ها و یا در اندازه گیری ها اشتباهی صورت بگیرد، کل فرش آسیب می بیند و دیگر آن زیبایی و شکوه را نخواهد داشت.

متخصین حرفه ای و با تجربه در یکتا فرش تمامی مراحل نقشه برداری ، طراحی و نصب را برای شما انجام می دهند تا هیچ آسیبی به فرش ها و نقش آن وارد نشود و به بهترین شکل ممکن فرش ها را داشته باشید.

[av_gallery ids=’4266,4267,4269,4276,4265,4264,4263,4262,4261,4256,4257,4258,4259,4260,4255,4254,4253,4252′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’square’ columns=’4′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’deactivate_avia_lazyload’ admin_preview_bg=” av_uid=’av-23wuwi’]

با نظر دادن به این صفحه ما را در جهت بهتر دیده شدن کمک کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.