دکوراسیون فرش در منزل

انتخاب رنگ فرش ماشینی با کمک فنگ شویی

عکس پیش فرض

چگونه بهترین انتخاب رنگ فرش ماشینی را داشته باشیم؟

روانشناسی رنگ فرش به شما کمک می کند تا انتخاب درستی در خرید فرش و رنک فرش فرش داشته باشید. همه‌ی ما عاشق رنگ ‌ها هستیم. برای انتخاب درست رنگ های بکار رفته در دکوراسیون خانه میتوانیم از فنگ شویی رنگها استفاده کنیم و از این طریق انرژی فوق‌العاده‌ای را در فضای خانه به جریان ‌اندازیم. یکی از وسایل اصلی و تاثیرگذار در دکوراسیون و زیبایی منازل فرش است که با انتخاب رنگ مناسب فرش و مطابق با محیط مورد نظر، می‌توان هارمونی و توازن را به خانه خود آورد .
در ادامه نکاتی را با شما در میان می گذارم تا راهنمایتان در انتخاب مناسب رنگ فرش باشد و بتوانید انتخابی هوشمندانه و موثری داشته باشید.

انتخاب رنگ فرش به عنوان اولین پارامتر در خرید فرش ماشینی محسوب می شود. فرش قلب منزل شماست، شما با انتخاب فرش به خصوص برای فضای نشیمن، رنگ و تم دکوراسیون محیط را تعیین می کنید و این فرش هست که بقیه دکوراسیون شما را شکل می دهد. احتمال زیاد اتاق نشیمن مرکز فعالیت های روزانه شماست و بیشترین پویایی را دارد و افراد خانواده زمان زیادی را در آنجا سپری می کنند پس دقت زیادی در انتخاب کیفیت و رنگ فرش داشته باشید.

انتخاب رنگ فرش زمینه کرم
انتخاب رنگ فرش زمینه کرم

رنگ کرم
بهترین رنگ فرش
برای برخی از منازل که از اتاق نشیمن صرفا برای پذیرایی و استقبال از مهمان استفاده می کنند و کاربرد کمتری دارد رنگ کرم و روشن هست. رنگ کرم بهترین و بیشترین انتخاب خرید فرش برای تازه عروس و داماد ها ست.
سفید نشانه روشنی، خلوص و تازگی است. از این رنگ و رنگ کرم می توان برای ست کردن با بسیاری از رنگ ها استفاده کرد که علاوه بر زیبایی، انرژی محیط را افزایش می دهد. این رنگ خنثی ست و برای هر محیط و اتاقی مناسب است. رنگ زمینه کرم برای چشم آزار دهنده نیست و باعث آرامش و تسکین چشم نیز می شود. با توجه به اینکه سفید نماد پاکی است یکی از جاههایی که می توان از این رنگ برای شکل داده دکوراسیون استفاده کرد فضای آشپزخانه است.
اگر فضای شما کوچک است و وسعت کمی دارد حتما از رنگ کرم و روشن استفاده نمایید هرچه فرش و کف روشن تر باشد محیط بزرگتر نشان داده می شود. فرش زمینه کرم برای اتاق هایی که کوچک هستند مناسب هست و همچنین اگر می خواهید یک پذیرایی بازتری داشته باشید حتما از فرش زمینه کرم استفاده نمایید.

انتخاب رنگ فرش زمینه سرمه ای
انتخاب رنگ فرش زمینه سرمه ای

رنگ سرمه ای و مشکی
خانواده هایی که کودک و بچه های کوچک دارند برای اینکه لکه ها کمتر دیده شوند می بایست از فرش های زمینه تیره مانند زمینه سرمه ای و زمینه مشکی استفاده نمایند یا خانواده هایی که از حیوانات خانگی استفاده می کنند بهترین گزینه برای انتخاب رنگ فرش، فرش زمینه تیره هست که آثار کثیفی و خاک را پنهان می کند.
انتخاب رنگ سرمه ای یعنی آرامش کامل، فرش زمینه سرمه ای بسیار آرامش بخش هست و تاثیری آرام بخش بر روی اعصاب مرکزی دارد. علاوه بر اینکه فرش زمینه سورمه ای باعث مدرن تر شدن دکوراسیون شما می شود و تاثیرات بصری دیگری نیز دارد.
رنگ تیره دیوارها را به هم نزدیکتر و ارتفاع سقف را کمتر نشان می دهد. فضاها و اتاقهای بزرگ با فرش زمینه تیره (سرمه ای و مشکی) دلنشین تر و صمیمی تر به نظر می رسند. همچنین اگر رنگ دکوراسیون و مبل شما کرم و روشن هست و برایتان یکنواخت و خسته کننده هست انتخاب فرش زمینه سرمه ای و مشکی بهترین گزینه هست.
رنگ مشکی به محیط قدرت و هویت می بخشد. این رنگ برای اتاق کودک، آشپزخانه مناسب نمی باشد. با توجه به اینکه رنگ مشکی سمبل پول و درآمد است، می تواند گزینه خوبی برای محیط های تجاری نیز می باشد. بهتر است از این رنگ برای وسایلی که بالاتر از ارتفاع چشم هستند، استفاده نشود.
اگر شما جزو کسانی هستید که به تمیزی و پاکیزگی بیش از حد توجه دارید، بهترین گزینه برای شما فرش رنگ سرمه ای و مشکی هست و انتخاب فرش روشن می تواند عاملی آزار دهنده برای شما باشد و نکته دیگری که باید توجه نمایید انتخاب فرش مقاوم و کیفیت بالا مانند فرش آکرلیک می باشد که در مقابل شستشوی مداوم کمتر آسیب ببیند که البته نحوه شستشوی فرش نیز بسیار موثر است.

انتخاب رنگ فرش زمینه آبی
انتخاب رنگ فرش زمینه آبی

رنگ آبی
رنگ آبی یکی از رنگ های اصلی و مهم در فنگ شویی است که طیف گسترده و کارایی بالایی در مناطق مختلف خانه دارد و فضاهای شلوغ را آرام می کند. آبی یک رنگ معنوی ست و اساسا رنگی تسکین دهنده هست. رنگ آبی به شدت با با سفید هماهنگ هست و با هم ترکیبی مدرن زیبا را ایجاد می کنند.
می توانید از رنگ آبی برای سقفِ اتاق کار و اتاق مطالعه کودکان استفاده کنید (به دلیل آبی بودن آسمان) و یا اینکه برای داشتن خوابی بهتر و آرام تر، آبی تیره را در اتاق خواب بکار برید. و نیز اگر برای آشپزخانه استفاده شود، باعث کاهش اشتها می شود، بنابراین برای افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند مناسب است. یکی از ترکیبات جذاب و زیبا در فنگ شویی آبی و سفید است.

انتخاب رنگ فرش زمینه لاکی و قرمز
انتخاب رنگ فرش زمینه لاکی و قرمز

رنگ قرمز و لاکی
رنگ قرمز انرژی، شادی و هیجان را به همراه دارد و برانگیزنده احساس است. این رنگ در دکوراسیون منزل نشانه شکوه و تجمل است و برای تاکید مورد استفاده قرار می گیرد. اما استفاده زیاد از آن باعث برانگیختن خشم و تحریک بیش از حد می‌شود، بنابراین بهتر است برای مبلمان و دیوارها از رنگ قرمز استفاده نکنید. این رنگ این ویژگی را دارد که توجهات را به خود جلب می کند و نزدیکتر از آن چیزی که هست به نظر می رسد.
به دلیل اینکه رنگ قرمز در دسته رنگ های گرم قرار دارد می تواند انتخاب خوبی برای فصل زمستان باشد و نیز برای مکان هایی همچون اتاق کودکان، اتاق نشیمن، اتاق ناهارخوری و آشپزخانه استفاده شود اما اگر این رنگ را برای دکوراسیونتان جذاب نمی دانید، می توانید از طیف های دیگر قرمز مانند رنگ آجری تا رنگ قرمز گوجه ای استفاده کنید.

انتخاب رنگ فرش زمینه گردویی
انتخاب رنگ فرش زمینه گردویی

رنگ گردویی
این رنگ نیز از جمله رنگ های گرم محسوب می شود و رنگ ثبات عقیده و اصالت و استورای ست. رنگ گردویی سمبل زمین و طبیعت است و به محیط خانه احساس آرامش می بخشد. برای ایجاد احساس گرمی، محبت ، آسایش و امنیت می توانید از فرش زمینه گردویی استفاده کنید. رنگ گردویی در تمامی محیط های منزل قابل استفاده هست و با هر خلق و خو و سلیقه ای سازگار هست و می توانید برای هر فضایی از رنگ گردویی کمک بگیرید.

انتخاب رنگ فرش زمینه زرد
انتخاب رنگ فرش زمینه زرد

رنگ زرد
انتخاب رنگ زرد می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای آشپزخانه و همچنین اتاق کودک، اتاق پذیرایی و محل کار باشد. این رنگ آرامش بخش است، انرژی مثبت را در این فضاها افزایش داده و باعث ایجاد احساس شادی و سرخوشی در افراد می شود. در اتاق هایی که نور کمی وجود دارد و تاریک است با استفاده از دکوراسیون زرد رنگ میتوان این کمبود نور را جبران کرد و فضا را روشن تر نمود. شما میتوانید از رنگ های طلایی و نارنجی نیز بجای زرد استفاده کنید که همان کارایی را دارند. همچنین در صورت استفاده از رنگ زرد برای اتاق خواب بهتر است کمی خاکستری یا مشکی را با آن ترکیب کنید.

انتخاب رنگ فرش زمینه سبز

رنگ سبز
رنگ سبز برگرفته از طبیعت است و باعث رشد و طراوت و سلامتی و ایجاد انرژی تازه می شود. برای استفاده از این رنگ در دکوراسیون بهتر است ترکیبی از طیف های مختلف آن بکار گرفته شود تا تاثیر حداکثر خود را داشته باشد. استفاده از رنگ سبز در آشپزخانه برخلاف رنگ آبی، اشتها را بالا می برد.

رنگ صورتی
صورتی از جمله رنگ هایی است که در تمام فضاهای خانه می توان از آن استفاده کرد. وجود این رنگ باعث تاثیر مثبت بر افراد و تلطیف انرژی می شود. رایج ترین ترکیباتی که برای رنگ صورتی می تواند به کار برده شود ترکیب آن با رنگ های سبز، نارنجی و یا سیاه است.

رنگ قهوه ای
در سال های اخیر استفاده از رنگ قهوه ای محبوبیت بیشتری پیدا کرده بخصوص ترکیب رنگ شکلاتیِ آن با آبی فیروزه ای. ازجمله فضاهایی که برای این رنگ پیشنهاد می شود ورودی اصلی خانه، آشپزخانه، دیوار اصلی اتاق خواب و پذیرایی است اما برای اتاق کودک مناسب نیست. همچنین استفاده زیاد از این رنگ به دلیل حس یأس و ناامیدی که القا می کند، توصیه نمی گردد.

با نظر دادن به این صفحه ما را در جهت بهتر دیده شدن کمک کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.