تحریم ورود فرش و قالى ایران به آمریکا

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 6 امتیاز : 5]

بخشنامه دو روز پیش وزارت خرانه دارى آمریکا تاریخ اجراى تحریم ورود قالى (فرش ماشینی و دستباف ) و مواد خوراکى از ایران را از ششم ماه اوت (آگوست) برابر با دوشنبه ١۶ مرداد ١٣٩٧ اعلام کرد.

در دوره جدید تحریم های آمریکا علیه ایران همانند قبل ایران بزرگترین بازار فرش جهان را از دست خواهد داد و واردات فرش ایران از ایران و هر مبدا دیگری به آمریکا ممنوع می شود.

در دو دوره قبلی تحریم فرش ایران، هند که بزرگترین رقیب ایران بود جایگاه نخست ایران در صادرات فرش به آمریکا را گرفت و با تصاحب درصد بالایی از صادرات فرش به آمریکا و حضور گسترده تجار هندی در آمریکا؛ اکنون نبود فرش دستباف و عتیقه ایرانی کمتر در آمریکا حس می شود اما هندی ها سالها باید تلاش کنند تا بتوانند جایگاه فرش نفیس ایران را در دل مردم آمریکا بگیرند اما واقعیت این هست که دیگر ایران رتبه و جایگاه اول صادرات فرش به آمریکا که بزرگترین بازار فرش جهان هست را ندارد و در آینده ای نزدیک صادرات چند صد میلیون دلاری فرش ایران با محدودیت روبرو خواهد شد.

این تحریم ها از تاریخ دوشنبه ۱۶ مرداد ماهه سال ۹۷ شروع خواهد شد. فرش های هندی که با نصف قیمت فرش ایرانی درصد قابل توجهی از بازار فرش در آمریکا را ازآن خود کرده بودند با وجود تحریم های جدید و عدم صادرات فرش ایرانی به آمریکا، بدون وجود رقیب اصلی خود این بازار را بیش از پیش نصیب خود خواهند کرد و گستردگی کاری بیشتری خواهند داشت و پس گرفتن این بازار از هند کار سختی خواهد بود.

 

مشاوره و خرید فرش
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.